П`ятниця, 17.05.2024, 10:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Травнева ЗШ I-II ступенів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Бібліотека

план роботи бібліотеки

 

План роботи бібліотеки Травневої ЗШ І-ІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

2017-2018н.р.

                               

                               Структура плану

  1. Аналіз роботи бібліотеки за 2016-2017н.р.
  2. Основні напрямки роботи бібліотеки у 2017-2018 н.р.
  3. Дiяльнiсть шкiльної бiблiотеки щодо сприяння гуманiзацiї, гуманiтаризацiї навчально-виховного процессу та духовного становлення школяра:
  1. Робота з читачами щодо формування i задоволення їх читацьких потреб;
  2. Iндивiдуальна робота з читачами;
  3. Взаємодiя бiблiотеки з педпрацівниками;
  4. Масова робота з популяризацiї лiтератури;
  1. Iнформацiйна та довiдково-бiблiографiчна робота:
  1. Iнформацiйно-бiблiографiчна дiяльнiсть бібліотеки;
  2. Популяризацiя бiблiотечно-бiблiографiчних знань;
  3. Краєзнавча робота;
  4. . Ведення довiдково-бiблiографiчного апарату;
  5. Довiдково-бiблiографiчне обслуговування.
  1. Формування бiблiотечного фонду:
  1. Комплектування. Органiзацiя фонду. Розстановка. Списання.
  2. . Збереження книжкового фонду.
  3. Робота з фондом пiдручникiв.
  1. Пiдвищення квалiфiкацiї. Органiзацiйно-методична робота.
  2. Робота з активом та батьками.
  3. Органiзацiя матерiальної бази бібліотеки.
  4. Робота над створенням медiатеки на базi шкiльної бібліотеки.
  5. Робота над веб-сторiнкою шкiльної бiблiотеки на сайтi школи.

 

 

 

 

                                 

 

 

 

                                 I.Аналіз діяльності бібліотеки

за 2016 - 2017 навчальний рік.

            Бібліотека Травневої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мелітопольської районної Ради запорізької області – структурний підрозділ школи, основною метою якого є забезпечення інформацією навчально-виховний процес.

         В нашій малокомплектній школі немає штатного розпису бібліотекаря і тому класні керівники беруть на себе функцію бібліотекаря. Бібліотечним фондом завідує вчитель української мови та літератури Кузьменао Н.С.

Шкільна бібліотека  - це скарбниця інформації в школі, фундамент освіти і самоосвіти. Головна функція її - зробити інформацію доступною.  Своїми методами і засобами роботи вона допомагає здійснювати єдину для школи державну програму освіти і виховання дітей. Найголовніше завдання бібліотекаря – прищеплення учням  любові до книги, вміння користуватися нею та швидко орієнтуватися  в інформаційному просторі.  У 2016-2017 навчальному році бібліотека працювала над проблемою «Роль  шкільної бібліотеки  у формуванні читацьких компетентностей школярів».

         Усю роботу бібліотека проводить згідно річного плану, виходячи з основних документів про школу:  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови», державної національної програми «Освіта: Україна ХІХ століття», Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2018 року, Закону України  «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та «Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу».

Діяльність шкільної бібліотеки у 2016-2017навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

         Особлива увага приділялася широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. 

         На належному рівні проводиться робота з інформаційним обслуговуванням читачів: проведено День інформації, оформлені алфавітний каталог, тематична картотека педагогічної літератури, картотека сценаріїв, каталог статей періодичних видань, краєзнавча картотека. У бібліотеці школи протягом року велася інформаційно-бібліографічна робота

         Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала  виступи на нараді при директорові («Шкільна бібліотека як засіб реалізації творчої особистості») та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю. Для задоволення потреб педколективу  було оформлено тематичні папки  «На допомогу класному керівникові»,  «На допомогу  вчителю:  української мови та літератури, математики, біології та хімії, світової літератури, історії, географії, правознавства»,  «Державні свята», «Здоров’я - найцінніший скарб»,  «До проведення батьківських зборів».

         З метою вивчення читацьких інтересів молодших школярів та їх батьків, рівня їх читацької культури,  місця книги  в житті, виявлення впливу школи на розвиток читацької самостійності  учнів молодшого шкільного віку були використані методи:  бесіда,  анкети, спостереження,  проводився моніторинг  читацьких формулярів,  складались індивідуальні списки читання.

         На допомогу бібліотеки був створений актив бібліотеки, до якого входить по одному учню від старших класів. Він допомагав  в оформленні книжкових виставок, в перевірці стану збереження шкільних підручників, в оформленні вітальних та інформаційних листівок, газет.

Велика увага приділяється пошуку активних способів пропаганди літератури, які забезпечують формування в школярів потреби в читанні книг, роботі з ними. Для залучення учнів до читання використовувалися різні методи популяризації літератури: індивідуальні бесіди, бесіди біля книжкових виставок.

         Ефективними щодо інформування учнів та популяризації літератури виявилися  книжкові виставки різнопланової тематики:   «Книга – твій друг і порадник», «Козацька слава не вмре, не загине», «Дорогами війни і Перемоги»,  «Знай свої права, дитино»,  виставки – експозиції «Відлунює болем Афганська війна», «Вклонімося величним тим рокам», «Люблю я землю свою», «Україна -  мій рідний край». 

         Вагомим в інформаційній роботі був Тиждень дитячої книги. Це загальношкільне свято, для підготовки і проведення якого складався  окремий план. 

         Розпочинався Тиждень урочистим відкриттям, а на завершення тижня   проведено  свято «Посвята в читачі»,   на якому    3 учнів    1 класу  було прийнято у  сім`ю  читачів шкільної бібліотеки.

         Треба відмітити, що під час проведення масових заходів в рамках Тижня дитячої книги увага приділялась впровадженню активних форм популяризації книги. Це і книжкові виставки, літературні ігри, конкурси знавців книг, презентації книг,  конкурси малюнків , написання  твору-роздуму  «Книга в моєму житті».

         Всі заходи були яскравими, проводились в цікавій нетрадиційній ігровій формі, сприяли виявленню пізнавальних інтересів і здібностей дітей.

         Бібліотека допомагала вчителям у проведенні предметних декад у школі. Готуючись до них, були організовані книжкові виставки, тематичні огляди літератури.

         Одним з найважливіших завдань роботи бібліотеки було якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. Для виконання цього завдання були реалізовані: якісне комплектування, облік, збереження фонду, зменшення % неповернення і псування підручників. Тому пріоритетним напрямком діяльності бібліотеки та педколективу є формування в учнів дбайливого ставлення до підручників та навчальної книги.

         Важливим напрямком діяльності бібліотеки є пошук  нових шляхів  комплектування  фонду.  Щорічно проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу», завдяки чому фонд художньої літератури регулярно  поповнюється новими книгами.      

         II. Основні напрямки роботи бібліотеки у 2017-2018 н.р.

  1. Сприяння   реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу. Виховання поваги  до національної культури, формування національної свідомості, шанобливого ставлення до книги.
  2. Виховання в школярів інформаційної культури, культури читання.
  3. Формування вміння користуватися бібліотекою, книгою, довідковим апаратом; розвиток пізнавальних  здібностей та інтересів школярів.
  4. Сприяння самоосвіті учнів і педагогів за допомогою різних форм  і методів бібліотечної роботи.
  5. Всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом пропаганди педагогічної літератури та інформації про неї.
  6. Поліпшення методичної роботи з педагогічними кадрами.
  7. Пропаганда здорового способу життя.
  8. Формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до історії рідного краю.
  9. Розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних форм і методів роботи;
  10. Оперативне та якісне здійснення комплектування фондів, здійснення порядку, розміщення, обліку і зберігання бібліотечного фонду;
  11. Реформування бібліотеки в таку, яка б включала як і традиційні так і сучасні носії інформації.

 

 

 

Категорія: Бібліотека | Додав: DDSS (04.11.2017)
Переглядів: 459 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт

Пошук