Вівторок, 07.01.2025, 04:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Травнева ЗШ I-II ступенів

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Новини

Відповідно до листа ДОН ЗОДА від 12.11.2016 р. «Про заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів», 24 листопада була проведена інформаційна година, присвячена відзначенню дати 26 листопада.25 листопада в Травневій ЗШ був проведений урок пам’яті. На інформаційній годині члени «Історичного клубу» Травневої школи робили невеличкі доповіді з причин, перебігу основних подій та наслідків голодоморів в Україні. Урок пам’яті був призваний донести до дітей всю тугу та тяжкість життя українського селянства в міжвоєнний період. На уроці були використані відео-матеріали зі свідченнями потерпілих від голодомору,та уривки з документальних фільмів про голодомор 1932-1933рр. При обговоренні матеріалів, діти засудили діяльність комуністичної партії, виразили свою думку відносно злочинних наказів Й.Сталіна.  

Категорія: Новини | Переглядів: 478 | Додав: DDSS | Дата: 05.12.2016 | Коментарі (0)

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

У всьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що лише чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…

    Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше проголосили 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією по ВІЧ/СНІДу.

   

 

 Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДУ була задумана весною 1991 року.

День СНІДу нагадав нам про проблеми які існують у світі, та як потрібно до цього ставитися. 1 грудня усі учні нашої школи приєдналися до акції «Ми-проти СНІДу!».Кожен хто бажав отримав червону стрічку. Вчителями було підготовлено виховний захід під назвою « Захисти себе від чуми XXI століття.»

Категорія: Новини | Переглядів: 411 | Додав: DDSS | Дата: 05.12.2016 | Коментарі (0)

Вітаємо!

Мезенцева Максима, учня 9 класу

За зайняте ІІІ місце в районній олімпіаді

з історії

      Мезенцев Максим – член «Історичного клубу» Травневої ЗШ І-ІІст. та активний учасник диспутів, засідань «Історичного клубу», круглих столів з історичної, національно-патріотичної тематики. Активний учасник різних заходів історично-патріотичного спрямування. Неодноразово допомагав у створенні наочних матеріалів з історії.

Категорія: Новини | Переглядів: 374 | Додав: DDSS | Дата: 04.12.2016 | Коментарі (0)

21 листопада вся Україна відзначає День Гідності

та Свободи. В Травневій ЗШ І-ІІ ступенів учитель

історії Казанчук О.І. провів засідання круглого

столу «Історичного клубу» та виховну годину,

присвячену Дню Гідності та Свободи. На

засіданні історичного клубу обговорювалась

історія подій Євромайдану, «Небесна сотня».

Діти робили висновки з подій. Говорили про

започаткування перехідного етапу до демократизації суспільства,

про зближення з Європою та прийняття європейських

цінностей.

На виховній годині, учні дізналися про історію свята,

про події 2013-2014 року на Майдані Незалежності.

Діти самі розкрили поняття гідність, свобода.

Члени історичного клубу згадали про «Небесну сотню»,

що є символом Євромайдану.

Згадали долі загиблих та потерпілих в період

листопада 2013- лютого 2014рр. 

 

Діти вшанували загиблих хвилиною мовчання.

А школярі початкових класів прикрасили захід

виставою малюнків з теми

«Гідність та Свобода-серце нашої держави»! 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 562 | Додав: DDSS | Дата: 29.11.2016 | Коментарі (0)

На виконання п.3 ст.2 Указу Президента України від 12 червня 2015 року № 334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

  1. Відзначення в школі пам’ятних дат: закінчення Другої світової війни, дня звільнення України від нацистських окупантів,дня Перемоги,  Дня визволення Мелітополя від нацистських окупантів, Дня звільнення в’язнів фашистських концтаборів,  відзначення Дня Гідності та свободи, дня захисника України, дня прапора, Вшанування пам’яті жертв голодомору, Жертв Бабиного Яру, Виводу військ з Афганістану, Взриву на Чорнобильській атомній електростанції, дня Соборності України, дня незалежності, дня жертв сталінізму та нацизму.
  2. В школі проходять патріотичні заходи: вшанування Небесної Сотні та Героїв АТО, оновлений стенд героїв АТО, виставки малюнків патріотичного спрямування за темами любові до України, пошани до національних символів.
  3. У школі проходять засідання «Історичного клубу», де учні за круглим столом, в бесіді, у докладах, визначають національну ідентичність, що значить буди громадянином своєї країни, мають можливість спілкуватися з героями АТО, Другої світової війни, глибоко розбирають процеси державотворення, історії прапору, гімну України, створюю стінгазети з усіх важливих тем. Також, учні роблять наочні плакати з біографіями історичних українських діячів (князь Святослав, гетьман Іван Мазепа, гетьман Богдан Хмельницький, історик Михайло Грушевський, літературний та політичний діяч Іван Франко, літературний та політичний діяч Тарас Шевченко та ін.).
  4. Допомога воїнам АТО: участь у зборі макулатури, кошик солдату, подаруй прапор.
  5. Проводяться бесіди з протидії сепаратизму: тематичні бесіди з учнями про Соборність України, Єдину націю, Єдину історію на всіх українців, спільність ментальних рис, особливості української мови, культури, традицій.
Категорія: Новини | Переглядів: 601 | Додав: DDSS | Дата: 29.11.2016 | Коментарі (0)

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур′ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Максим Рильський

 

 

 

 

У перші тижні листопада в нашій школі  урочисто проходив Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня.

 Метою всіх проведених заходів було:
-
донести до учнів красу і багатство української мови;

- формувати відчуття краси рідної мови;

- розвивати мовленнєві здібності учнів;

- збагачувати словниковий запас;

- виховувати любов до нашої Батьківщини та рідної мови,  розуміння її краси і необхідності для нашого повноцінного життя.

07.11.16

Кузьменко Н.С. презентувала відкрите заняття з української мови з учнями 5 класу за темою «Однорідні члени речення, Розділові знаки при однорідних членах речення» Урок пройшов цікаво, жваво, на високому методично-освітянському рівні.

 В продовження урочистого Дня відбувся конкурс учнівських плакатів під назвою «Навіщо мові біряни»  

Переможцями стали:

Колективна робота учнів 8 класу «У царстві мови»     I місце

Колективна робота учнів 6 класу «Руйнуємо мовні  барєри»    II місце

Колективна робота учнів 7 класу «День писемності: від давнини до сучасності» III місце

08.11.16

Відбулася  літературно – музична вікторина патріотичного спрямування під назвою «Люблю Україну» Діти показали хороші знання з історій України,  сучасній українській музиці та українському кінематографі. Діти весело та захопливо розгадували різного плану ребуси та шаради.

Цього дня відбувся також  конкур учнівських малюнків:

I місце отримала колективна робота учнів початкових класів «Колискова наша мова»;

II місце розділили між собою учень 9 класу Удудяк Василь («Мелодія мови») та учениця 4 класу Волчанова Христина (« Пишний вінок моєї мови»);

III місце отримала учениця  5  класу Конєва Любов  («За що  я люблю свою мову»).

09.11.16

Відбувся відкритий виховний захід патріотичного спрямування «Я люблю тебе, Україно,  і мову нашу соловїну!»

Учасники заходу привітали зі святом української писемності та мови всіх присутніх, нагадали про те,  що мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глиб ... Читати далі »

Категорія: Новини | Переглядів: 1531 | Додав: DDSS | Дата: 20.11.2016 | Коментарі (0)

На виконання плану заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, учитель історії Казанчук О.І. провів урок пам’яті «Бабин Яр. Забуттю не підлягає!».

Похилений вітром осіннім                                              Над Бабиним Яром стою.                                        Отця сивобородого бачу,                                                  І брата, і матір свою.                                                     Не тут вони тяжко вмирали,                                          Не тут вони зморені сплять.                                           Та їхні молитви й благанні                                             В деревах десь тут шелестять.

 

 

Через відео-матеріали, кінохроніку, фото-документи діти більше дізналися про трагедію Бабиного Яру. Побачили свідків тих подій, почули їх розповіді про ті жахливі роки окупації.

Діти зробили висновки, що Бабин Яр – найяскравіша та найтрагічніша подія, що підтверджує справжні наміри нацистів на українських землях. Це велике горе нашої країни.

З доповідей старшокласників, діти дізналися про окупацію земель України нацистами.  Доповідали і про звірства, що творив Ерік Кох - ворог нашого народу, на землях Рейхскомісаріату Україна. Дізналися про концтабори та їх призначння, про масові розстріли мирного населення. Діти зрозуміли, чому саме ми згадуємо дату 29-30 вересня трагедії Бабиного Яру.

Учні вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру хвилиною мовчання. Кожен учень зрозумів, що неможна більше подібного допускати, адже уроки історії вчать нас більш глибоко дивитися на події. 

Категорія: Новини | Переглядів: 416 | Додав: DDSS | Дата: 10.10.2016 | Коментарі (0)

З метою виховання учнівської молоді на прикладах героїв минулого, формування у неї історичної пам’яті, демократичних цінностей 23.09.2016р. учитель історії провів виховну, присвячену Міжнародному дню пам’яті жертв фашизму. 

День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистська ідеологія зіштовхнула один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

 

 

 

 

 

Члени Історичного клубу Травневої школи активно приймали участь   в організації виховної години, читали вірші, находили відео-матеріал. Також, було відзначено символ – Червоний мак, як данина пам’яті полеглих у війні. 

 
 
Категорія: Новини | Переглядів: 404 | Додав: DDSS | Дата: 10.10.2016 | Коментарі (0)

На  виконання листа Запорізької ОДА від 21.09.2016 №01-33-08/584 "Про відзначення партизанської слави", в Травневій ЗШ був проведений виховний  захід та бесіда під загальною назвою «Немеркнуче світло великого українського подвигу».

 

 

 

 

 

 

На заході діти покращили знання та вшанували пам'ять тих, хто у важкі для країни роки стояв на варті захисту свого народу. Молодші класи краще дізналися хто такі партизани та яку роль вони грали у Другій світовій війні. Старші класи наводили приклади та робили невеликі доклади з біографій партизан та їх вкладу в загальну перемогу над ворогом.

​Діти відмітили, що в партизани йшли і старі й малі, а постійна війна в оточенні німецькими військами, робила їх подвиг ще величнішим. Разом учні виявили характер воїна-партизана, його винахідливість, вправність, витривалість та самопожертву заради миру в нашій країні. Будуть вічно жити імена  справжніх героїв, які своїм подвигом змогли зробити неможливе. Вони завжди будуть нам прикладом в житті – такі паралелі з сьогоденням наводили діти в бесіді. Всі виразили шану та повагу героям-переможцям у боротьбі з ворогом.

Категорія: Новини | Переглядів: 351 | Додав: DDSS | Дата: 10.10.2016 | Коментарі (0)

Відповідно до листа Департамента освіти і науки облдержадміністрації від 02.09.2016р. в Травневій ЗШ І-ІІ ступенів були  проведені заходи для популяризації державотворчої, наукової, історико-культурної спадщини М.Грушевського.

  12.09.2016р. учитель провів серед старших класів невеличку лекцію «М.Грушевський – «батько» історії України». І вже 13.09.2016р.  учні      Історичного клубу, організованого учителем історії Казанчуком О.І., провели засідання, де докладно розібрали біографію видатного науковця.  Засідання круглого столу з докладами періодизації життя М. Грушевського, його вкладу в історію нашої країни.

Члени Історичного клубу підготували стінгазету, де висвітлили найяскравіші сторінки біографіі видатної історичної особи.

Також діти підготували виступ до виховної години. Учитель провів конкурс на кращий малюнок з теми «М.Грушевський – та його вклад в історію України».    Переможці конкурсу були відзначені 16.09.2016р. на виховній годині, присвяченій наукової, державотворчої та історико-культурної спадщини М.Грушевського. На цій годині діти дізналися багато цікавих фактів з життя видатного науковця, дали характеристику Михайла Сергійовича як доброї,чесної, спокійної людини. Зробили висновки, де виявили зв'язок поколінь, визначили чим ми завдячуємо цій людині, які риси характеру є для нас прикладом.

 Діти були дуже зацікавлені й приймали активну участь в засіданні Історичного клубу, в створенні стінгазети, в малюванні малюнків, в підготовці до виступу. Впевнений, що діти значно більше дізналися про досягнення М.Грушевського,  полюбили його як героя, що боровся за незалежність України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 501 | Додав: DDSS | Дата: 10.10.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 »
Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031